هوشمندسازی مدارس

هوشمندسازی مدارس با تدبیر کامپیوتر

جهت دریافت این خدمت کافیست فرم زیر را کامل کنید

هوشمندسازی مدارس امروزه مهمترین قدم در جهت به روز کردن مدارس بشمار می رود. مدارسی که توسط سیستم معلم محور اداره می شوند با بهره مندی از تکنولوژی فناوری اطلاعات میتوانند فرایند یاددهی و یادگیری را در خود به شدت تقویت کنند. علاوه بر این در مدارس هوشمند به واسطه وجود محیط تعاملی یکپارچه ، امکان ارتقاء دیگر مهارت های کلیدی دانش آموزان از جمله ؛ کارگروهی ، خلاقیت ، تعامل موثر و …  نیز فراهم می شود.

 

نصب و راه اندازی دیتاپروژکتور

 

 

تکنولوژی و آموزش

کاربرد تکنولوژی فناوری اطلاعات درآموزش را می توان به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین کاربرد های تکنولوژی در زندگی بشر امروزی دانست . با شروع هوشمندسازی مدارس در سطح جهانی ، فرایند های جاری در آموزش و پرورش تغییر چشم گیری یافته و استفاده از فناوری اطلاعات و چند رسانه ها جزء جدایی ناپذیر نظام آموزشی شده است.

در واقع برای پیاده سازی روند آموزش امروزی به صورت موثر ، آموزش و پرورش ما نیز بايد خود را با نظام جهانی و نظام اطلاعاتی مبتنی بر فناوری اطلاعات همراه کند.  اولین قدم در این راه ، هوشمند سازی مدارس به صورت گسترده است …

 

مدرسه ای هوشمند است که …

مدرسه هوشمند مدرسه ای است که در آن کلیه فرایند ها از جمله ؛ مدیریت ، نظارت ، کنترل ، یاددهی و یادگیری ، ارزشیابی و … با بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام بگیرد.

 

4 قدم در راستای هوشمند سازی مدارس

 

1) آموزش به کمک محتوای چندرسانه ای :

 

در فرایند هوشمند سازی مدارس این امکان فراهم میشود که معلمان بتوانند برای تدریس مطالب  از محتوای چند رسانه ای مانند ؛ اسلاید های آموزشی ، بازی های رایانه ای ، اینفوگراف ها ، انیمیشن ها و… استفاده کنند. بهره گیری از محتوای چندرسانه ای در آموزش باعث افزایش میزان درک دانش آموزان از مطالب ارائه شده میشود . علاوه بر این افزایش تعامل دانش آموزان در کلاس درس از طریق بازی های کامپیوتری مشوق خوبی برای آن ها در جهت یادگیری دروس خواهد بود.

 

 

2) دسترسی دانش آموزان به رایانه :

در مدرسه ی هوشمند امکان دسترسی به رایانه برای تمامی دانش آموزان فراهم می شود و این رایانه ها به کمک شبکه مرکزی به هم متصل می شوند . علاوه بر این رایانه ها امکان اتصال دانش آموزان به شبکه جهانی اینترنت را نیز ممکن میسازند که از این طریق فرایند دسترسی به مطالب درسی بسیار آسان می شود.

 

3) سیستم اطلاعاتی و مدیریتی یکپارچه :

از مهمترین فرایند ها در مسیر هوشمند سازی مدارس ، ایجاد سیستم یکپارچه اطلاعاتی و مدیریتی است.  امروزه سیستم های اطلاعاتی جز اصلی و جدانشدنی مدیریت سازمان ها به حساب می آید . سازمان ها برای ثبت ، پردازش و ذخیره اطلاعات خود از این سیستم ها استفاده می کند. برای اینکه بتوان از این سیستم در کل سازمان استفاده کرد ، لازم است که رایانه ها و سیستم های موجود در سازمان به یک دیگر متصل باشند . این موضوع در مدارس هوشمند نیز همچون دیگر سازمان های از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

 

4) آموزش معلمان ، قدم آخر در هوشمندسازی مدارس :

در واقع ؛ هوشمند سازی مدارس بدون آموزش معلمان ، هیچ گونه بازدهی را عاید ما نمی کند. معلمان باید نحوه ی استفاده از فناوری اطلاعات ، بهره گیری از ابزار ها و نحوه ی ایجاد و استفاده از انواع محتواهای چندرسانه ای را به شیوه ای موثر بیاموزند.

 

تدبیر کامپیوتر ، توانا و موفق در زمینه هوشمندسازی مدارس

مجموعه تدبیر کامپیوتر با برخورداری از سابقه ای درخشان در زمینه هوشمند سازی مدارس ،  توانایی و آمادگی کامل جهت ارائه ی  این خدمت به شما عزیزان را دارد .

هم اکنون می توانید روی خدمات ما جهت هوشمند سازی مدارستان حساب کنید :

خدماتی همچون : ایجاد و پشتیبانی شبکه ی محلی ، نصب دیتاپروژکتور ، تامین سیستم های رایانه ای ، راه اندازی کارگاه های IT و …

ما را به دوستان خویش معرفی کنید ...

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
دیگر خدمات ما ...